Bieżnia elektryczna (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html) świetnie sprawdzi się nie tylko do trenowania na siłowni, ale i w zaciszu domowym. Czasem, gdy pogoda za oknem nie sprzyja sportom na zewnątrz dobrze jest skorzystać właśnie z bieżni elektrycznej. Oprócz poprawy kondycji, ten sprzęt niesie mniejsze ryzyko kontuzji, co jest bardzo doceniane przez biegaczy. Zasilanie bieżni elektrycznej wspomagane jest silnikiem elektrycznym, który ma zróżnicowaną moc – dzięki temu użytkownik może dowolnie ją dostosowywać, według własnych wymagań.

WŁAŚCIWY TRENING NA BIEŻNI ELEKTRYCZNEJ

Bieżnia elektryczna, w przeciwieństwie do tej tradycyjnej, posiada system kontroli biegania, czyli zróżnicowane tempo dostosowywane w różnych etapach poszczególnego treningu.

Bieżnie elektryczne wyróżnia również fakt posiadania podświetlanych komputerów, które informują użytkowanika o zgubionych kaloriach, przebytym dystansie, czasu czy nawet tętna. Cechuje je też wytrzymałość i długa żywotność oraz solidność, która pozwala na użytkowanie jej przez osoby w większą masą ciała.

JAKĄ BIEŻNIĘ ELEKTRYCZNĄ WYBRAĆ?

Na rynku dostępnych jest wiele bieżni elektrycznych. Niektóre nie są dostępne dla przeciętnego człowieka, przez wzgląd na ich cenę, ale znajdą się również takie, których cena nie jest wygórowana, a i jakość wysoka.  Przed wyborem sprzętu, ważne jest, by najpierw ocenić jakie funkcje są nam potrzebne i niezbędne – na przykład kąt nachylenia, możliwa maksymalna prędkość czy maksymalna waga użytkownika. Oprócz tego ważne jest:

  • przekalkulowanie swojego budżetu i sporządzenie wykazu dostępnych bieżni
  • dostosowanie wymiaru urządzenia pod lokal, w jakim będzie przechowywane
  • sprawdzenie specyfikacji np. mocy, kątu nachylenia czy innych pomiarów.

DODATKOWE FUNKCJE BIEŻNI ELEKTRYCZNEJ

Niektórzy z producentów bieżni elektrycznych oferują swoim klientom dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest na przykład możliwość słuchania muzyki podczas treningu na bieżni. Warto zatem sprawdzić czy sprzęt, który zwrócił naszą uwagę ma wejście AUX, Bluetooth lub USB. Ten dodatek na pewno docenią miłośnicy muzyki lub osoby, które potrzebują motywacji do treningu.